Doprava do Živogošče

Do Živogošče můžete vyrazit svým vlastním vozem nebo můžete využít naší autobusové dopravy.

Doprava vlastní

Nezapomeňte!!!

Při cestě autem do Chorvatska musí mít řidič-občan ČR platný řidičský průkaz, osvědčení o technickém průkazu vozidla a doklad o zaplacení pojištění o zákonné odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla, tzv. zelenou kartu. Pokud řidič nemá tzv. zelenou kartu, vyžaduje se zaplacení pojistného přímo na hranicích; jeho cena je však mnohem vyšší. Na voze musí být normalizované označení CZ. Mezinárodní řidičský průkaz není potřeba, přesto se ale  doporučuje hlavně v případě, že si chcete v zahraničí půjčit auto; mnohé půjčovny jej totiž vyžadují. Pokud cestujete zapůjčeným vozidlem, je nutný notářsky ověřený souhlas majitele s tím, že vám auto poskytl k dispozici. Toto potvrzení o užívání firemního vozu či vozu vlastněného cizí osobou musí být minimálně v anglickém jazyce nebo v jiném světovém jazyce. Formuláře těchto potvrzení jsou ke stažení v aktualitě Ústředního automotoklubu.

Povinná výbava auta – dětská sedačka pro děti do 12 let

POZOR! *  v Rakousku i v Chorvatsku platí povinnost mít ve vozidle výstražnou vestu, kterou je řidič povinen obléci při poruše vozidla. Absence vesty v autě nebo její nepoužití bude pokutováno.

* v Chorvatsku je povinné svítit i ve dne

Doprava autobusová

Prosíme, aby se klienti dostavili 15 minut před odjezdem na místo odjezdu. Na každého klienta přepravujeme 1 cestovní zavazadlo (sportovní taška či kufr) a 1 příruční zavazadlo nahoru do autobusu. Vzhledem k přísným kontrolám na rakouských hranicích je nutné dbát na váhu zavazadel (max. 20 kg). Za každé zavazadlo navíc má řidič právo vybrat příplatek ve výši 250,- Kč. Veškerá zavazadla musí být označena  jménem klienta a jeho adresou. Během cesty se cca po 4 hod dělají hygienické přestávky na benzínových pumpách. Podle vybavení autobusu lze zakoupit za Kč chlazené nápoje (limo,pivo) a teplé nápoje (čaj, čokoláda, káva).

Každý účastník má v autobusu předem přidělené místo dle zasedacího pořádku, s kterým bude seznámen při vstupu do autobusu. Klienti z jiných odjezdových míst než z Brna musí počítat s možností přestupů v rámci svozových autobusů. Je nutné vzít na vědomí, že po území ČR trasa nemusí vést vždy nejkratším směrem od prvního nástupního místa k  hraničním přejezdům. Přestože cestovní kancelář má zájem na nejkratší možné trase, z důvodů kapacitního vytížení autobusu si vyhrazuje právo trasu na území ČR upravit, případně spolupracovat při vytěžování autobusů s jinou cestovní kanceláří. Zasedací pořádek platí pro cestu tam. Pro cestu zpět může být zasedací pořádek změněn dle potřeb CK (změna trasy, počtu osob, atd.).

Odjezdy z  nástupních míst jsou v pátek v poledních nebo odpoledních hodinách, příjezd do Chorvatska je v sobotu ráno nebo dopoledne. Zpáteční cesta začíná odjezdem z Chorvatska následující sobotu odpoledne nebo večer. Čas odjezdu je vázán na povinnou devítihodinovou bezpečnostní pauzu, po kterou musí být autobus odstaven. Návrat do ČR je v neděli dopoledne.  Přesný čas odjezdu zpět do ČR bude napsán na informační tabuli delegáta CK.

Doklady na cestu

Cestovním dokladem pro vstup českého občana do Chorvatské republiky je platný cestovní pas (se strojově čitelnými údaji i bez strojově čitelných údajů). Od 1.6.2004 mohou čeští občané cestovat do Chorvatska i na občanský průkaz se strojově čitelnými údaji (tyto strojově čitelné občanské průkazy jsou vydávány od druhé poloviny roku 2000). Ministerstvo zahraničních věcí ČR nadále doporučuje při cestách do Chorvatska použít platný cestovní pas ČR. Chorvatské orgány požadují, aby platnost cestovního dokladu byla minimálně na dobu pobytu na území Chorvatska. Pro turistické pobyty (do 3 měsíců) není potřeba vízum

Dalším nutným dokladem je ubytovací poukaz (voucher), vzhledem k častému prodeji „na poslední chvíli“ je platná i kopie poukazu a to i faxová.

Be Sociable, Share!

  Novinky

  27. 5. 2014 Máme pro Vás nové First minute zájezdy! Naleznete je v sekci "Last minute".

  19. 12. 2013 Vydali jsme nový katalog LÉTO 2014

  1.8.2013 Doplněna fotogalerie a nové informace.

  25.7.2013 Spuštěn nový web pro zájezdy a ubytování v Živogošče.

  Katalog LÉTO 2014