O Živogošče

Žvogošče je umístěné v jižní části Makarské riviéry, v úpatí pohoří Biokovo, 17 km jižně od městečka Makarska. Živogošče se skládá ze tří menších, vzájemně vzdálených sídlišt´ – Porat – Mala Duba – Blato, umístěných podél pobřeží a také z původních starých osad u staré silnice. Živogošče je vzdálené 20 km od města Makarska, 80 km od Splitu a 120 km od Dubrovníku. Živogošče poskytuje nadmíru příjemné prostředí pro trávení velmi klidné dovolené u průzračného, sluncem prozářeného moře.

Živogošće je osídlené od ilirských a římských dob, o čem svědčí ilirské hroby na vrcholu kopce Suzine a zbytky vil rustik v Malé Dubě a Blatu.

Známý Liciniánův epigram – nejhezčí vzorek klasické literatury – z 474. roku před Kristem, sestavovaný z 16 latinských heksametrů je vytesaný do kamene a nachází se u pramene Pokrivenice na pobřeží moře. Římský kvestor Licinián oslavuje tento pramen «sladké vody», která i do dnes teče na tom místě.

První zmínky o sídlišti Živogošče jsou z poloviny 13. století.

Živogošský františkánský klášter, založen v roce 1616, byl více století střediskem duchovního života a písemnictví tohoto kraje, z bohatou knihovnou a uměleckým dílem velké hodnoty. Místo dostává dnešní formu v posledních čtyřicet let kdy začíná i významnější vývoj turizmu v těchto krajích.

Olivové háje a borové lesy, které vyrostly nad plážemi s drobným štěrkem, 6 km spojitých pláž, čisté a neznečištěné moře a vrchol Sutvid 1155 m jsou krásy přírody, které jsou umístěné na úpatí vysoké hory a tím způsobem poskytují turistům zvláštní zážitek a také požitek z pobytu.

Vzdálenost z Brna 980 km, z Prahy 1220 km

 

Be Sociable, Share!

  Novinky

  27. 5. 2014 Máme pro Vás nové First minute zájezdy! Naleznete je v sekci "Last minute".

  19. 12. 2013 Vydali jsme nový katalog LÉTO 2014

  1.8.2013 Doplněna fotogalerie a nové informace.

  25.7.2013 Spuštěn nový web pro zájezdy a ubytování v Živogošče.

  Katalog LÉTO 2014